Čest práci.

Napsal Lupo-anetta-selsky.bloger.cz (») 2. 3., přečteno: 81×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

Čest práci.
Již mnohokrát jsem viděl,jak tento pozdrav použil někdo kdo chtěl tímto druhého nějak ponížit či urazit.Nejsem výjimkou a i mne už to par lidí napsalo v diskuzi. Jenže tito lidi nevědí,že ačkoliv jsem nebyl nikdy v žádné straně,přesto mne tento pozdrav nijak neuráží a ani nedráždí. Spíš bych řekl naopak.Já jsem zcela běžný člověk a práce si vážím ať je jakákoliv.Není práce podřadná či nadřazená.Každá poctivá práce je potřebná.Žel,dnes je v oblibě zejména mezi mládeží zdravit se "čau píčo" nebo podobně.Pravděpodobně je to dnes ten správně genderový a korektní pozdrav.Je zajímavé,že když přijdou třeba na úřad tak nepozdraví "nazdar krávy" ale pěkně "dobrý den".(Toho se možná ještě taky dočkáme). Co si pamatuji,tak to známé "čest práci" jsem v životě používal jen na základce a pak už vlastně nikdy. Jasně,že v dospělosti ho používali asi jen komunisti mezi sebou,ale ani to nebylo až tak markantní jak se to ukazuje ve filmech.Zvláště v těch novodobých.
Dnes je toto asi něco ohromně neslušné a já se ani moc nedivím. Společnost ovládají různí paraziti kteří práci v životě neviděli ani na fotce a tak je jasné,že si práce nemůžou ani vážit.Ano,jsou i lidi kteří pracovat nemusí z různých důvodů.Bohatí rodiče,velké dědictví,výhra ve sportce atd.(teď nebudu mluvit o politických tunelářích) a tak se jen poflakují.Rychle si zvyknou na líný život a pak jen z nudy vymýšlí ptákoviny.Konec konců se stačí podívat na takového Horáčka.Jenže takoví lidi pak vnímají obyčejné pracující jako nějaké méněcenné lidi,spodinu. Neváží si cizí práce,znamená nevážit si ničeho a kdo si ničeho neváží z toho se pak lehce stává bezcitný a chamtivý otrok svého vlastního ega.Takovým lidem pak pozdrav "čest práci" smrdí nejvíc.
Živil jsem se prací od svých osmnácti a kdybych i měl teď ty miliony a byl už zabezpečen stejně bych asi neuměl jen tak nic nedělat a poflakovat se.Jenže jak to můžeme vidět,tak jsou dnes nejvíce považováni kdejací povaleči a čím větší nemakačenko,tím je váženější.Nejhorší však je,že už se v tomto duchu vychovávají nové generace dětí a mládeže.Každý najednou touží sedět na teplém místečku u pc s nohama na stole a brát balík za nicnedělání.Do řemesla se už nikomu nechce,poctivá práce smrdí čím dál víc a slovo jako lopata už je téměř vulgární.
Ptám se tak sám sebe,jak to asi může dopadnout?
Myslím,že až všichni ti nadějní manažeři a ajťáci zjistí,že jim nemá kdo spravit netěsnící dveře,děravou střechu či polámaný plot,až zjistí,že najednou není nikdo,kdo by jim prošťouchl ucpaný hajzl,teprve pak na to přijdou. Přijdou na to o čem to vše je a pak snad zjistí i pravý význam pozdravu "čest práci".
Jenže to už pak bude pozdě.
Čest práci! Lupo Anetta.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvanáct a tři