Prachy

Napsal Lupo-anetta-selsky.bloger.cz (») 13. 4., přečteno: 32×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

Prachy.
Často slyším v diskuzích otázku kde bral stát v socialismu peníze když bylo zdarma školství,zdravotnictví,byty,různé rekreace,novomanželské půjčky a to jsme měli velkou armádu schopnou uhlídat hranice?
Na to je jednoduchá odpověď. Tak v první řadě všichni museli pracovat a tedy stát nemusel živit tisíce nemakačenků a příživnictví bylo trestné. Nebyli tedy ani bezdomovci a stát nemusel dotovat různé charity a humanitární parazity.Jen tyto dva první příklady dnes stojí stát pěkných par miliard ročně které se použily tam kde to bylo potřeba. Jsou tu ale další věci. Všechny továrny a nebylo jich málo vyráběly zisky které šly do naši státní kasy a ne do kapes kapitalistů. Tím jsme vyráběli spoustu špičkového zboží které se v nemálo případech vyváželo a prodávalo právě těm kapitalistům.Ocel,zbrojní průmysl,zaoceánské lodě,tramvaje atd. Dnes kupujeme tramvaje z ciziny,místo našich kvalitních zbraní kupujeme korektně staré braky ze západu.Dalších spousta miliard které šly na naše hospodářství. Ještě vám to nestačí? Tak dál. Naše pole se nežlutila řepkou. Pěstovalo se vše od zeleniny,ovoce,obilí a to stačilo bohatě pro naši potřebu. Nemuseli jsme dovážet chemické hnusy ze kterých profitují zas jen cizí nadnárodní konsorcia.Stejně tak to bylo s vepřovým,hovězím,drůbeží,vajíčka,mléko,sýry atd atd.Nemuseli jsme se obávat jestli je to či ono nějak závadné a od koho kupovat či nekupovat. Rajčata,jablka,jahody,vše mělo chuť jakou má mít.Chléb vydržel dokud se nesnědl z mléka šla udělat dobrá kyška.To vše bylo z naší produkce,tedy další peníze ušetřené na rozumné věci.Pokud jde o imigranty,byli tady třeba Vietnamci či nějaký ten Kubánec a přesto,že bylo těchto na tisíce nebylo třeba pro ně stovky parazitních organizací které dnes vysávají státní kasu.To jsou další miliardy a těch taky není málo.
Za další,byli jsme ve Varšavské smlouvě a tedy jsme nemuseli platit výpalné pro teroristické NATO. Takové výpalné od nás nepožadoval ani Sovětský svaz. Další miliardy.Když se stavěla dálnice,vědělo se předem kolik to bude stát a ředitel firmy byl zodpovědný za termín. Zakázky se neprodražovaly.Dnešní příklad je tunel Blanka.Původní rozpočet 16 miliard se vyšplhal na víc jak dvojnásobek a nikoho to netrápí.Tenkrát by padaly hlavy.A takových staveb je jako hub po dešti.Tunel za tunelem. No a tím se dostávám k poslednímu a nejdůležitějšímu bodu. Politici. Ano i tenkrát si politik co to nakradl,ale věděl kde je hranice,jinak by šel bručet ať by seděl v kterémkoliv křesle. Dnešní savci tvářící se jako politici se už nezajímají o nic jiné jen o to jak a kde nahrabat.Už jim nestačí miliony. Každý by chtěl tam či tam vytunelovat miliardy. Jsou schopni podepsat cokoliv s kýmkoliv nehledě na to jestli na to stát či lid doplatí,jen ať to má finanční efekt v prospěch vlastní kapsy.
To vše jsou důvody,proč dnes stát nemá na to,na co měl kdysi.Zcela určitě jsem ještě na něco zapomněl,ale myslím,že i to co jsem popsal by stačilo aby jsme měli zdarma to školství,zdravotnictví atd atd atd.
Lupo Anetta.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel nula a devět